Semifinále ´malých ´ MS bez Cibulkovej, Pironkovová jej nepomohla

01.11.2014 Celý región

Sofia 31. októbra (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále "malých" MS v Sofii. Španielka Carla Suarezová Navarrová totiž vyhrala v záverečnom zápase skupiny Sredec nad domácou Bulharkou Cvetanou Pironkovovou v dvoch setoch 7:6 (2), 6:1 a ide ďalej spoločne s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Pri rovnosti bodov aj setov troch hráčok rozhodlo v neprospech Cibulkovej nižšie percento získaných gemov. Slovenská jednotka potrebovala, aby Pironkovová zobrala Suarezovej Navarrovej set. V úvodnom dejstve mala Bulharka za stavu 6:5 k dispozícii dva setbaly. Španielka ich však odvrátila, tajbrejk získala jasne vo svoj prospech a v druhom sete už na dvorci dominovala.

Navarrová víťazkou skupiny Sredec

Suarezová Navarrová po zápase priznala, že bola nervózna. "Toto podujatie sa hrá iným systémom ako obyčajné turnaje. Na nich mi stačí vyhrať aj v troch setoch, no dnes som musela vyhrať 2:0, ak som chcela pomýšľať na semifinále. Pri súperkiných setbaloch mi nebolo všetko jedno, no zvládla som náročnú situáciu a v druhom sete som sa už na dvorci cítila dobre," povedala Španielka, ktorá postúpila do semifinále ako víťazka skupiny.

Do semifinále aj Muguruzová a Pennetová

Do semifinále postúpila zo skupiny Serdika aj sedmička Garbine Muguruzová zo Španielska, ktorá si poradila s Francúzkou Alize Cornetovou 6:3 a 7:5. Spolu s ňou aj Talianka Flavia Pennettová, trojka turnaja hladko zdolala Češku Karolínu Plíškovú 6:1 a 6:3.